Aký cajon zvoliť.

Aký cajon zvoliť.

Je dôležité, aby  nástroj znel dobre, preto by bolo normálne myslieť si, že jediné, čo musíme brať do úvahy, je predná doska, na ktorú sa hrá a hoci je pravda, že je to veľmi dôležité, rovnako dôležité sú aj ostatné súčasti nášho cajonu, veľkosť, umiestnenie zadného otvoru a vnútorné struny.

Keď začnete hrať na cajon zistíte, že v ňom je niečo viac ako šesť dosiek a diera. Jedným z aspektov, ktorý je potrebné vziať do úvahy pred zakúpením cajonu, je systém ladenia a struny, pretože vo vnútri našich drevených priateľov sa nachádza séria strún, ktoré vibrujú, keď hráme na tento nástroj, a ktoré mu dodávajú jeho jasný charakteristický zvuk. S týmto musíte byť pri kúpe cajonu veľmi opatrní, pretože na trhu nájdete širokú škálu lacných cajonov, ktoré sa pohybujú v cene našich cajonov, ale  za nižšie ceny, ale ak nechcete skončiť doma s dutou drvenou krabicou, uistite sa, že má struny, to je nevyhnutné, aby cajon znel ako cajon, všetky naše cajony majú struny.

Ladiaci systém vám umožní utiahnuť alebo povoliť struny, aby zvuk cajonu znel tak, ako sa vám páči, alebo ako vám najlepšie vyhovuje (ako naladiť cajon). Je preto dôležité mať robustný a spoľahlivý systém ladenia, aby táto cajon fungoval tak ako má a nespôsoboval nám bolesti hlavy. V cajonyjose používame dva systémy napínania strún.

MAESTRO

 

 

AMATEUR

 

Struny majú priamy vplyv na zvuk, čím viac strún má cajon, tým bude zvuk pieskovitejší, jasnejší a naopak s menším počtom, bude zvuk matnejší s menšími vibráciami, príkladom je zvuk snare bubna so strunníkom a bez neho. V našich cajonoch montujeme 2,4 struny.

 Naše modely  sú k dispozícii v dvoch verziách. Amateur a Maestro

AMATEUR ——— 2 struna “V”

MAESTRO—– 4  struny “II II”

 

Ak hľadáte cajon pre začiatočníkov, rozhodnite sa pre jeden z Amateur modelov. Sú robustné, veľmi lacné a majú dobrý zvuk a neskôr ich môžete upgradovať na vyšší model.

Ale ak ste už skúsený hudobník, verzia Maestro má lepšie povrchové úpravy a detaily. 4  struny, priehlbina pre polohu palcov, sklon pre lepšie držanie  atď.,a môže súťažiť s akýmikoľvek cajonmi vyššej kategórie, ktoré stoja dvonásobne alebo aj trojnásobne.

 

 

Abrir chat